w ramach wydziałów działa 47 katedr zrzeszonych w 9 instytutach oraz 22 katedry niezrzeszone
Specjaliści z dyplomem Uniwersytetu Ekonomicznego od razu po studiach otrzymują dobrze płatne propozycje pracy. Pracodawcy doceniają ich wiedzę oraz umiejętności praktyczne zdobyte podczas studiów.
Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny to jedna z najwyżej cenionych w Polsce specjalistycznych szkół wyższych. Przygotowuje kadry menedżerskie, specjalistów dla sektora bankowego i finansowego, dużych przedsiębiorstw, międzynarodowych korporacji.
Uczelnia ma cztery wydziały: Nauk Ekonomicznych, Inżynieryjno-Ekonomiczny, Zarządzania, Informatyki i Finansów oraz Ekonomii, Zarządzania i Turystyki z siedzibą w Jeleniej Górze. W zestawieniach akademickich szkół wyższych wrocławska uczelnia znajduje się zwykle w czołówce. Wysoko cenione są warunki studiowania oraz duży procent absolwentów, którzy szybko znajdują zatrudnienie w zawodzie.
Absolwenci zajmują się zaawansowanymi technologiami informatycznymi, zarządzaniem projektami i programami, odpowiadają za projektowanie i nadzór nad rozwojem przedsiębiorstw. To fachowcy w zakresie księgowości, marketingu, doradztwa personalnego, inżynierii, administracji oraz mediów i komunikacji. Duża część z nich prowadzi własne firmy.
w ramach wydziałów działa 47 katedr zrzeszonych w 9 instytutach oraz 22 katedry niezrzeszone
studentek i studentów kształci się na UE
55 kół naukowych i 12 organizacji studenckich
umów z uczelniami zagranicznymi
O jakości studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym jeszcze bardziej świadczą sukcesy jego absolwentów. Dyplom UE ma Leszek Czarnecki, jeden z najbogatszych Polaków, założyciel potężnego imperium bankowego. Widoczną skalą jego osiągnięć jest Sky Tower, najwyższy w Polsce budynek mieszkalny.
To z przedsięwzięcia trójki studentów UE narodziła się firma Work Service, jedno z największych w Polsce firm pośrednictwa pracy. Ale we Wrocławiu i w całej Polsce jest mnóstwo mniejszych i większych firm i przedsiębiorstw, za których powstanie i rozwój odpowiadają ludzie po studiach ekonomicznych w stolicy Dolnego Śląska.
W ofercie UE jest dziesięć kierunków studiów i blisko sto specjalności. Program studiów to optymalne połączenie wiedzy akademickiej oraz praktycznych umiejętności.
O jakości studiów świadczą liczne certyfikaty polskich i międzynarodowych instytucji, oceniających poziom kształcenia i jego efekty. Dwa kierunki otrzymały od Polskiej Komisji Akredytacyjnej ocenę wyróżniającą – to finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. Pozostałe kierunki mają noty: bardzo dobry. Wybrane kierunki otrzymały również akredytacje prestiżowych instytucji branżowych – ACCA, CFA, EPAS, CIMA i CEEMAN.
Część zajęć i specjalizacji prowadzonych jest w języku angielskim, co otwiera absolwentom szerokie możliwości kariery międzynarodowej w finansach.
Uczelnia regularnie inicjuje nowe projekty sprzyjające rozwojowi studentów. Jednym z takich przedsięwzięć jest Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości. To forma wsparcia studenckiej przedsiębiorczości studenckiej, m.in. startupów. Studenci mogą korzystać z nowoczesnych technologii IT, doradztwa zewnętrznych instytucji finansowych oraz profesjonalnej obsługi pracowników uczelni.
Na uczelni aktywnie działa kilkadziesiąt kół naukowych, których projekty dotyczą zarówno działań w skali mikro, jak i takich o zasięgu międzynarodowym. Wrocławianie startują np. w najbardziej prestiżowym konkursie dla studentów kierunków finansów w świecie, czyli CFA Research Challenge. Co roku wielu studentów wyjeżdża na staże i praktyki zagraniczne oraz bierze udział w międzynarodowych projektach naukowych. Setka młodych ludzi z indeksami UE korzysta z programu wymiany studenckiej Erasmus+.
Dużym powodzeniem cieszy się też Studencka Wirtualna Firma Konsultingowa funkcjonująca na wydziale w Jeleniej Górze. Inne organizacje studenckie (AIESEC, NZS, ZSP, Wiggor) także realizują działania związane z aktywnym, uczelnianym, międzyuczelnianym i międzynarodowym życiem studenckim.
Sztandarowym przykładem jest aktywność Klubu Podróżników BIT i jego Auto Stop Race, w którym około tysiąca osób co roku wyrusza autostopem w wybrane miejsce w Europie.
Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego korzystają ze stypendiów i wielu programów, których celem jest wsparcie w nauce i poprawienie kompetencji zawodowych.
Żartuję czasem, że udało mi się wyleczyć malarię w Afryce, przynajmniej pośrednio.
Jeśli postawimy na zawody przyszłości, przyciągając centra badań i rozwoju, to zagwarantujemy sobie rozwój przez kolejne 20 lat.
Jestem pragmatykiem z krwi i kości, jednak z poczuciem misji i dużej odpowiedzialności społecznej.