Uczelnie

Pokolenie W to wspólny projekt miasta Wrocławia oraz wszystkich działających tu jedenastu państwowych uczelni wyższych. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do podejmowania studiów, a następnie pracy we Wrocławiu.

Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu kształci studentów w ramach jednolitych studiów magisterskich na dwóch wydziałach: Aktorskim i Lalkarskim zapewniając ciągłość polskiej sztuki aktorskiej.

W swojej ofercie edukacyjnej posiada także Podyplomowe Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży.

Absolwentami AST Filii we Wrocławiu są uznani aktorzy teatralni i filmowi, m.in. Robert Więckiewicz, Jolanta Fraszyńska, Kinga Preis, Robert Gonera, Paweł Małaszyński, Eryk Lubos i Aleksandra Popławska.

www.pwst.wroc.pl/

Bohaterowie z tej uczelni

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu jest jednowydziałową katolicką uczelnią wyższą. W swojej ofercie edukacyjnej  posiada m.in. studia na kierunkach teologia, filozofia i pedagogika, a także bogatą ofertę studiów podyplomowych.

www.pwt.wroc.pl/

Bohaterowie z tej uczelni

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu jest uczelnią państwową, kształci studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w siedmiu kierunkach na czterech wydziałach: Malarstwa i Rzeźby, Grafiki i Sztuki Mediów, Architektury Wnętrz i Wzornictwa oraz Ceramiki i Szkła.

www.asp.wroc.pl/

Bohaterowie z tej uczelni

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki

Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki jest uczelnią wojskowo-cywilną, prowadzącą dwustopniowe studia na trzech kierunkach. Kształcą się w niej przyszli dowódcy oraz studenci cywilni.

Kandydaci na żołnierzy mają do wyboru kierunki: zarządzanie lub inżynierię bezpieczeństwa. Z kolei chętni na studia cywilne mogą wybrać studia I i II stopnia na bezpieczeństwie narodowym, inżynierii bezpieczeństwa i zarządzaniu.

www.wso.wroc.pl/

Bohaterowie z tej uczelni

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu to jedna z najlepszych specjalistycznych uczelni w Polsce.

Prowadzi kształcenie i badania w dziedzinie szeroko pojętej nauki o życiu – od geodezji i geoinformatyki, przez architekturę krajobrazu i ogrodnictwo, po biotechnologię, dietetykę i weterynarię.

www.upwr.edu.pl/

Bohaterowie z tej uczelni

Politechnika Wrocławska

Choć jest to uczelnia techniczna i jej najbardziej znane koła naukowe konstruują samochody autonomiczne, bolidy, łaziki marsjańskie, samoloty bezzałogowe i tworzą spektakularne pokazy świetlne, działają tu również Akademickie Radio LUZ czy klub taneczny.

Przede wszystkim jednak Politechnika Wrocławska to 16 wydziałów i 49 kierunków kształcenia. Jest w czym wybierać.

pwr.edu.pl/

Bohaterowie z tej uczelni

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski jest państwową 10-wydziałową szkołą wyższą znajdującą się w czołówce polskich uczelni. Kształci się tu blisko 30 tys. studentów, a wbrew tendencjom demograficznym, ich liczba w ostatnich latach wzrasta. Uniwersytet, będący także ośrodkiem badawczym, w którym realizowanych jest kilkaset projektów badawczych rocznie, jest członkiem kilkudziesięciu sieci naukowych i konsorcjów naukowo-przemysłowych.

uni.wroc.pl/

Bohaterowie z tej uczelni

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich oferuje aż 10 kierunków w języku polskim i 2 w języku angielskim. Dużą wagę w kształceniu przywiązujemy do zajęć praktycznych w naszych szpitalach klinicznych i udziału studentów w badaniach naukowych.

Cenimy pasję –  na uczelni działa ponad 200 kół i organizacji studenckich.

www.umed.wroc.pl/

Bohaterowie z tej uczelni

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest wiodącą uczelnią biznesową w kraju, zawdzięczającą swoją renomę wysokiej jakości kształceniu na blisko stu specjalnościach oraz współpracy ze środowiskiem praktyki gospodarczej.

Absolwenci uczelni są poszukiwanymi na rynku pracy specjalistami.

www.ue.wroc.pl/

Bohaterowie z tej uczelni

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest uczelnią trzywydziałową, z Wydziałem Wychowania Fizycznego, Wydziałem Fizjoterapii i Wydziałem Nauk o Sporcie, kształcącą w systemie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, podyplomowych, a także studiów doktoranckich.

Uczelnia kształci na kierunkach: wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja, fizjoterapia, sport, kosmetologia, terapia zajęciowa.

W Rankingu Szkół Wyższych nasza Uczelnia, w ostatnich ośmiu latach, została sześciokrotnie uznana Najlepszą Akademią Wychowania Fizycznego w Polsce. W ubiegłym roku 2016 Uczelnia obchodziła jubileusz 70-lecia swojej działalności.

awf.wroc.pl/

Bohaterowie z tej uczelni