Wychowania Fizycznego, Fizjoterapii, Nauk o Sporcie
Akademia Wychowania Fizycznego w gronie swoich studentów i absolwentów ma mistrzów świata i Europy, utytułowanych olimpijczyków, wybitnych trenerów. Kształci także specjalistów w zakresie rehabilitacji, fizjologii, terapii zajęciowej, bez których sukcesy tych pierwszych byłyby niemożliwe.
Galeria wybitnych sportowców, związanych z wrocławską Akademią Wychowania Fizycznego, jest imponująca. Od trenera piłkarskich Orłów Kazimierza Górskiego po szczypiornistów Sławomira Szmala i braci Jureckich, od kolarskiego mistrza świata Ryszarda Szurkowskiego po złotych medalistów mistrzostw świata w męskiej sztafecie. A obok nich szpadziści, zapaśnicy, pływacy, futboliści, pięściarze, koszykarze, judocy. Także dlatego AWF we Wrocławiu należy do najbardziej cenionych w Polsce w rankingach uczelni sportowych.
Uczelnia ma trzy wydziały: Wychowania Fizycznego, Fizjoterapii oraz Nauk o Sporcie. Kształci specjalistów na sześciu kierunkach, w systemie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, a także studiów doktoranckich.
AWF spełnia europejskie wymogi kształcenia, zgodne z ECTS (The European Credit Transfer System), dzięki czemu mogą na niej studiować osoby z wszystkich krajów Unii Europejskiej.
Wychowania Fizycznego, Fizjoterapii, Nauk o Sporcie
studentek i studentów kształci się na AWF
koła naukowe i jedna organizacja studencka
umów z uczelniami zagranicznymi: 62 umowy Erasmus i 16 umów bilateralnych
Studenci Akademii Wychowania Fizycznego mają doskonałe warunki do nauki i rozwoju. Do uczelni należy kompleks sportowy wokół Stadionu Olimpijskiego. To boiska do piłki nożnej i siatkówki, basen, sale ćwiczeń, stadion lekkoatletyczny. Dopełniają go nowe budynki, w których znajdują się sale wykładowe, laboratoria, sale ćwiczeń.
Nadzwyczajnym miejscem do nauki (i relaksu) jest ośrodek sportów wodnych w Olejnicy nad jeziorem Górskim. Studenci w ramach zajęć ze sportów zimowych często wyjeżdżają do ośrodków w Karkonoszach i Sudetach.
Absolwentami i pracownikami uczelni są członkowie licznych towarzystw naukowych, organizacji społecznych i politycznych, posłowie na sejm, a także członkowie gremiów opiniotwórczych w szkolnictwie wyższym i kulturze fizycznej.
Z Akademią związani są znani trenerzy i sportowcy polscy, medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy. W ostatnich latach wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego jest najwyżej ceniona w Polsce. Wielokrotnie zajmowała pierwsze miejsce w rankingu uczelni wychowania fizycznego w naszym kraju.
W 1946 r. przy Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Wrocławskiego powstało Studium Wychowania Fizycznego. Współzałożycielem i pierwszym rektorem był prof. dr hab. Andrzej Klisiecki. Cztery lata później została przekształcona w samodzielną trzyletnią Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego, która w 1956 r. uzyskała uprawnienia do nadawania stopni magisterskich.
W 1967 r. uczelnia zorganizowała studia zaoczne, a w 1972 r. zyskała status Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2011 r. Akademia współpracuje z piłkarskim Śląskiem Wrocław, w ramach szkolenia trenerskiego studentów oraz młodzieży.
Co najważniejsze, mam szansę spotykać naprawdę wyjątkowe i pozytywne osoby.
Wszystkie etapy w tej karierze zawodowej, wynikające z mojego niespokojnego ducha, jednak były po coś i czemuś służyły.
Motywuje mnie poczucie, że wszystko jest w moich rękach, i to ode mnie zależy, jaki osiągnę wynik sportowy i czy odniosę sukces.